پرش به محتوا
تماس تلفنی مخابراتی

تماس اینترنتی

تماس اینترنتی (تماس از طریق اینترنت) ، با پیشرفت و همه گیر شدن اینترنت تقریبا تمام کارها به سمت اینترنتی شدن رفته‌اند. برای مثال خرید و فروش اینترنتی، تاکسی اینترنتی، فکس اینترنتی و …. کمبود تماس اینترنتی ( تماس از طریق اینترنت ) در میان این همه تکنولوژی به شدت محسوس بود.

تماس اینترنتی

این اواخر تکنولوژی تلفن اینترنتی به همت مهندسین حاذق شبکه کشورمان ایران، بر روی بستر اینترنت اتفاق افتاده است. در این مقاله سعی شده که تلفن اینترنتی را به شما مخاطبین عزیز بهتر معرفی کرده و این تکنولوژی را از نظر امکانات و نیازهایی که دارد بررسی نماییم.

کارایی تلفن اینترنتی یا ( تماس اینترنتی ) بیشتر مناسب کسب و کارهایی است که قصد افزایش فروش داشته و به دنبال ارائه خدمات بسیار خوب به مشتریان خود هستند تا آن‌ها را راضی نگه دارند. در واقع این نوع کسب و کارها با ارائه خدمات بهتر و افزایش میزان فروش، سود بیشتری کسب می‌کنند و پولدارتر می‌شوند.

لازمه فروش در هر کسب و کاری، تماس و پیگیری مشتری برای آن کالا است. در واقع مشتری جهت تایید و نهایی کردن خرید خود تماس می‌گیرد. سرویس تلفن اینترنتی یا ( تماس اینترنتی )، کمک به نهایی کردن خرید مشتریان در کسب و کارها می‌کند و به این طریق به کسب و کارها کمک فراوانی می‌کند. خطوط تلفن ایرانی به تلفن‌های ثابت بسیار شباهت داشته که تفاوت آن‌ها در نبود سیم کشی مخابراتی در تکنولوژی سرویس تلفن اینترنتی یا ( تماس اینترنتی ) است. همچنین این خطوط با خطوط مجازی هیچ گونه شباهت محسوسی ندارند.

خصوصیات تلفن اینترنتی و تفاوت آن با تلفن مجازی

شماره تلفن ثابت تماس اینترنتی، در واقع مجموع از اعداد ۸ رقمی بوده که کد ابتدای آن عدد ۹ قرار گرفته است. این نوع سرویس به سیم کشی و تجهیزات مخابراتی احتیاجی ندارد. از تلفن ثابت اینترنتی در کل ایران با استفاده از بستر اینترنت می‌توان استفاده کرد. تلفن ثابت مجازی، مجموعه از اعداد ثابت و همیشگی بوده که ممکن است ۵ رقمی و یا ۸ رقمی باشد. ابتدای شماره تلفن ثابت مجازی با کد ۲ یا ۸ است.

تفاوت دیگر تلفن ثابت اینترنتی و تلفن ثابت مجازی در مالکیت آن‌ها است. در نوع اول در طی مراحلی در اداره تنظیم مقررات به نام شخص یا سازمان مربوطه، اسم زده می‌شود.

اما در تلفن ثابت مجازی قراردادی بوده و مالکیتی وجود ندارد و تا زمانی آن خط به شما تعلق دارد که ماهانه، حق اشتراک خود را سر موقع بپردازید. در تلفن ثابت اینترنتی، تعرفه تماس از نوع مخابراتی بوده و ۴ تومان برای هر دقیقه محاسبه می ‌شود ولی تعرفه تلفن ثابت مجازی، از نوع مخابراتی نبوده و ۱۰۰ تومان برای هر دقیقه است.

در تلفن ثابت اینترنتی، تماس به شکل دو طرفه برقرار بوده و هر دو تماس ورودی و خروجی امکان پذیر است. در حالی که تماس در تلفن ثابت مجازی به شکل یک طرفه بوده و فقط تماس ورودی می‌ تواند برقرار شود. تماس به شکل مستقیم در تلفن ثابت اینترنتی وجود دارد و دایورت نیز امکان پذیر است. در حالیکه انتقال تماس فقط به شکل دایورت در تلفن ثابت مجازی ممکن است. یکی از قابلیت‌ های تلفن ثابت اینترنتی، امکان داشتن شماره منحصر به فرد بر روی تلفن همراه بوده حتی وقتی سیم کارتی وجود نداشته باشد.

در اصل بر روی تلفن همراه، خصوصیات و امکانات یک تلفن ثابت وجود دارد. در تلفن ثابت اینترنتی، تعرفه تماس مشابه خطوط شهری مخابراتی محاسبه می‌گردد. تعرفه تماس به صورت ۴۵ ریال برای داخل تهران بزرگ، ۳۳۰ ریال برای تماس‌ های بین استان‌ های مختلف، ۶۲۵ ریال برای برقراری تماس با موبایل تعیین شده است.۲۰۰ هزار تومان هزینه خطوط معادل مخابرات بوده و همچنین یک سانترال کامل بر روی خط وجود دارد.

جهت آگاهی دقیق از میزان تعرفه ‌ها می‌توانید از سایت ‌های alo021.com کمک بگیرید و آن‌ها را ملاحضه کنید.

بر روی شماره موبایل به شکل پیش فرض، خط دایورت می شود و زمانی که اینترنت وجود نداشته باشد، تماس به موبایل منتقل شده و هزینه کسر می‌گردد. برای برقراری تماس دو طرفه حتما اینترنت نیاز بوده و همچنین جهت برقراری تماس با بیرون، وجود اینترنت و نرم افزار مخصوص الزامی به نظر می‌آید. این خطوط به یک اینترنت عالی به جای سیم کشی مخابراتی نیاز دارند.

با یک خط تست از سایت الو ۰۲۱ می‌توان کیفیت اینترنت خود را برای برقراری ارتباط تلفن اینترنتی امتحان کنید و تصمیم بگیرید. می‌توان از بخش دمو آنلاین سایت ۰۲۱، یک دمو تلفن اینترنتی برای امتحان سی ثانیه‌ای بهره گیری کنید. برای ارائه خط به شکل تست جهت دمو تلفنی، اطلاعات شخصی گرفته می‌شود. جهت دانلود نرم افزار متناسب با سیستم خود، از لینک دانلود مربوطه می‌توانید استفاده کنید و با کمک فیلم آموزشی به فعال کردن تلفن اینترنتی خود بپردازید.

زمان دریافت خط رایگان، متخصصان و کارشناسان پشتیبانی به کمک شما می‌آیند و هر گونه سوالی یا ابهام را پاسخ می‌دهند. پس از گرفتن خط تست رایگان غفلت نکنید. برای هر سیستم عامل، نرم افزارهای گوناگونی طراحی شده است. برای سیستم عامل PC ( کامپیوتر و لپ تاپ) نرم افزار ۳ CX و برای سیستم عامل اندروید نرم افزار Mizu Droid وجود دارد. شرکت ارائه دهنده سرویس تلفن ویپ باید امکاناتی همچون موارد زیر داشته باشد:

– تلفن گویا و سرویس صوت اولیه

– امکان ضبط کردن تماس

– توانایی منتقل کردن تماس بر روی گوشی موبایل و تلفن ثابت

– تماس به شکل دو طرفه- توانایی جا به جایی در ایران

– صف انتظار تماس- تماس همزمان چند تایی

– تماس داخلی به شکل رایگان

– ارسال پیامک در انتهای تماس یکی از مزیت‌هایی که شماره تلفن شرکت در همه جا همراه فرد باشد این است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ‌ها می‌گردد.

همچنین امکان دسترسی و پشتیبانی برای مشتریان فراهم شده و میزان رضایت آن‌ها از شما و کسب و کارتان روز به روز افزایش می‌یابد. همانطور که می‌دانید اولین برخورد با مشتری در ذهن او ثبت شده و در روند نهایی کردن فروش نقش بسزایی دارد. در آخر توصیه می‌گردد اگر دارای کسب و کاری هستید و قصد فروش بیشتر و کسب سود دارید حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید. حتما برای کسب و کار خود حتما یک شماره تلفن اینترنتی تهیه کرده و به سایت مرکز تلفن ویپ ایران با برند الو ۰۲۱ سر بزنید. در این سایت می‌توانید این خطوط را تست کرده و به بررسی میزان کیفیت آن‌ ها بپردازید.

وویپ قابلیت انتقال صوت بر روی بستر اینترنت است .VOICE OVER IP

43 دیدگاه دربارهٔ «تماس اینترنتی»

  1. بله، اگه شما به ضبط مکالمات احتیاج داشته باشید تو پنل کاربری بخشی به عنوان داشبورد اصلی براتون تعریف میشه که مکالمات کلیه تماس ها چه ورودی چه خروجی براتون ضبط میشه و یا حتی اگه به ضبط مکالمات احتیاجی نداشته باشید گزارش تماس ها به ایمیل شما فرستاده میشود.

  1. خیر، بر روی این خطوط خدمات سانترال راه اندازی میشه و نیازی به تلفن سانترال نیست، برای استفاده از این خطوط از تلفن IP یا نرم افزار نیاز است

  1. با سلام
   خطوط به صورت پیش فرض یک تماس ورودی و یک تماس خروجی همزمان دارد برای ارتقای تماس همزمان باید مدارک شرکتی ارائه بدهید
   خیر مختص به مکان نیست تو کل ایران میتونید استفاده کنید

  1. با سلام
   خیر این خطوط اطلاعات کاربر دارد که برای شما ارسال میشود و شما با استفاده از آموزش ها روی سیستم عامل موردنظر ست میکنید و خط رو دو طرفه استفاده میکنید؟

  1. با سلام
   این خطوط تو بستر اینترنت است ولی مواقعی که اینترنت ندارید میتوانید تماس های ورودی رو دایورت کنید و تماس های خروجی رو از طریق تماس آفلاین انجام دهید

  2. با سلام
   این خطوط در بستر اینترنت است ولی مواقعی که اینترنت ندارید میتوانید تماس های ورودی را دایورت و تماس های خروجی را از طریق آفلاین برقرار کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروش